Flag

Europa cup

(Click on the score for the match report)

(Click on the 'v' symbol for previous matches between the teams)

Round 3 (1st leg)

Round 2 (2nd leg)

Home   Home
OlimpiaACS Olimpia 2010 Râmnicu Sărat 3-2 MontroseMontrose
ACS Olimpia 2010 Râmnicu Sărat won 5-4 on aggregate
Den BoschFC Den Bosch 2-3 Diegem-SportKoninklijke Diegem Sport
Koninklijke Diegem Sport won 3-2 on aggregate
MontpellierMontpellier Hérault SC 0-2 ASU PoliACS ASU Politehnica Timişoara
ACS ASU Politehnica Timişoara won 4-0 on aggregate
AlbinoLeffeU.C. AlbinoLeffe 1-1 OberhausenRot-Weiß Oberhausen
U.C. AlbinoLeffe won 3-1 on aggregate
BielefeldDSC Arminia Bielefeld 1-2 BirminghamBirmingham City
Birmingham City won 4-1 on aggregate
GroningenFC Groningen 1-2 WalsallWalsall
Walsall won 2-1 on aggregate
ClermontClermont Foot 63 2-0 RegginaReggina
Clermont Foot 63 won 2-0 on aggregate
AachenTSV Alemannia Aachen 2-1 Dunărea CălăraşiAFC Dunărea 2005 Călăraşi
2-2 on aggregate, AFC Dunărea 2005 Călăraşi won on away goals
Notts CountyNotts County 2-1 OxfordOxford United
Oxford United won 5-3 on aggregate
CataniaCatania 0-1 LeiriaUnião Desportiva de Leiria
União Desportiva de Leiria won 2-0 on aggregate
Patro EisdenK. Patro Eisden Maasmechelen 1-2 Vitória Sport ClubVitória Sport Club
K. Patro Eisden Maasmechelen won 6-3 on aggregate
HérculesHércules 0-2 LiverpoolLiverpool
Liverpool won 5-0 on aggregate
AberdeenAberdeen 0-5 Le HavreLe Havre Athletic Club
Le Havre Athletic Club won 6-2 on aggregate
HibernianHibernian 1-2 BeauvaisAS Beauvais Oise
Hibernian won 3-2 on aggregate
MilanA.C. Milan 2-0 AueFC Erzgebirge Aue
A.C. Milan won 2-1 on aggregate
CórdobaCórdoba 2-0 TrapaniTrapani Calcio
Trapani Calcio won 3-2 on aggregate

Round 2 (1st leg)

Round 1 (2nd leg)

Home   Home
LeiriaUnião Desportiva de Leiria 5-0 CastellónClub Deportivo Castellón
União Desportiva de Leiria won 5-1 on aggregate
LiverpoolLiverpool 1-0 Géants AthoisRoyal Géants Athois
Liverpool won 2-0 on aggregate
Glasgow RangersGlasgow Rangers 3-2 AlbinoLeffeU.C. AlbinoLeffe
U.C. AlbinoLeffe won 4-3 on aggregate
OberhausenRot-Weiß Oberhausen 1-0 Foresta SuceavaACS Foresta Suceava
2-2 on aggregate, Rot-Weiß Oberhausen won on away goals
BirminghamBirmingham City 5-2 FreamundeSport Clube Freamunde
Birmingham City won 6-5 on aggregate
BordeauxFC Girondins de Bordeaux 1-0 Le HavreLe Havre Athletic Club
Le Havre Athletic Club won 2-1 on aggregate
WrexhamWrexham 1-3 BeauvaisAS Beauvais Oise
AS Beauvais Oise won 6-1 on aggregate
MontroseMontrose 0-0 LeverkusenBayer 04 Leverkusen
1-1 on aggregate, Montrose won on away goals
SpartaSparta Rotterdam 1-1 CórdobaCórdoba
Córdoba won 4-1 on aggregate
Atlético MadridAtlético Madrid 1-3 AachenTSV Alemannia Aachen
TSV Alemannia Aachen won 5-2 on aggregate
CarregadoAssociação Desportiva do Carregado 0-1 BielefeldDSC Arminia Bielefeld
DSC Arminia Bielefeld won 2-0 on aggregate
AjaxAFC Ajax 1-6 AberdeenAberdeen
Aberdeen won 7-3 on aggregate
JenaFC Carl Zeiss Jena 3-2 MontpellierMontpellier Hérault SC
4-4 on aggregate, Montpellier Hérault SC won on away goals
Vitória Sport ClubVitória Sport Club 1-0 Real OviedoReal Oviedo
1-1 on aggregate, Vitória Sport Club won 2-1 after extra time
CosenzaCosenza Calcio 2-1 OxfordOxford United
3-3 on aggregate, 4-4 after extra time, Oxford United won 6-5 on penalties
LilleLille OSC 2-3 Notts CountyNotts County
Notts County won 3-2 on aggregate
RegginaReggina 1-0 AvesClube Desportivo das Aves
Reggina won 1-0 on aggregate
Rio AveRio Ave Futebol Clube 2-3 HérculesHércules
Hércules won 5-3 on aggregate
OlimpiaACS Olimpia 2010 Râmnicu Sărat 3-2 FeirenseClube Desportivo Feirense
ACS Olimpia 2010 Râmnicu Sărat won 4-3 on aggregate
AueFC Erzgebirge Aue 4-1 PortoFutebol Clube do Porto
FC Erzgebirge Aue won 4-1 on aggregate
WalsallWalsall 1-0 DeportivoDeportivo de La Coruña
Walsall won 3-0 on aggregate
Den BoschFC Den Bosch 3-1 HeistKSK Heist
FC Den Bosch won 5-2 on aggregate
MilanA.C. Milan 3-1 SC CambuurSC Cambuur-Leeuwarden
A.C. Milan won 4-2 on aggregate
CFR ClujFC CFR 1907 Cluj 0-5 ASU PoliACS ASU Politehnica Timişoara
ACS ASU Politehnica Timişoara won 6-1 on aggregate
ClermontClermont Foot 63 2-1 Go AheadGo Ahead Eagles
Clermont Foot 63 won 3-2 on aggregate
Astra GiurgiuAFC Astra Giurgiu 0-2 HibernianHibernian
Hibernian won 2-1 on aggregate
BrechinBrechin City 0-3 Dunărea CălăraşiAFC Dunărea 2005 Călăraşi
AFC Dunărea 2005 Călăraşi won 8-1 on aggregate
Diegem-SportKoninklijke Diegem Sport 4-1 HeartsHeart Of Midlothian
Koninklijke Diegem Sport won 6-3 on aggregate
BarcelonaF.C. Barcelona 1-2 TrapaniTrapani Calcio
Trapani Calcio won 3-2 on aggregate
CataniaCatania 2-0 ParmaParma
Catania won 4-3 on aggregate
Almere CityAlmere City FC 0-1 GroningenFC Groningen
FC Groningen won 4-0 on aggregate
Patro EisdenK. Patro Eisden Maasmechelen 6-0 MéridaMérida
K. Patro Eisden Maasmechelen won 7-1 on aggregate

Round 1 (1st leg)

Home   Home
CastellónClub Deportivo Castellón 1-0 LeiriaUnião Desportiva de Leiria
Géants AthoisRoyal Géants Athois 0-1 LiverpoolLiverpool
AlbinoLeffeU.C. AlbinoLeffe 2-0 Glasgow RangersGlasgow Rangers
Foresta SuceavaACS Foresta Suceava 2-1 OberhausenRot-Weiß Oberhausen
FreamundeSport Clube Freamunde 3-1 BirminghamBirmingham City
Le HavreLe Havre Athletic Club 2-0 BordeauxFC Girondins de Bordeaux
BeauvaisAS Beauvais Oise 3-0 WrexhamWrexham
LeverkusenBayer 04 Leverkusen 1-1 MontroseMontrose
CórdobaCórdoba 3-0 SpartaSparta Rotterdam
AachenTSV Alemannia Aachen 2-1 Atlético MadridAtlético Madrid
BielefeldDSC Arminia Bielefeld 1-0 CarregadoAssociação Desportiva do Carregado
AberdeenAberdeen 1-2 AjaxAFC Ajax
MontpellierMontpellier Hérault SC 2-1 JenaFC Carl Zeiss Jena
Real OviedoReal Oviedo 1-0 Vitória Sport ClubVitória Sport Club
OxfordOxford United 2-1 CosenzaCosenza Calcio
Notts CountyNotts County 0-0 LilleLille OSC
AvesClube Desportivo das Aves 0-0 RegginaReggina
HérculesHércules 2-1 Rio AveRio Ave Futebol Clube
FeirenseClube Desportivo Feirense 1-1 OlimpiaACS Olimpia 2010 Râmnicu Sărat
PortoFutebol Clube do Porto 0-0 AueFC Erzgebirge Aue
DeportivoDeportivo de La Coruña 0-2 WalsallWalsall
HeistKSK Heist 1-2 Den BoschFC Den Bosch
SC CambuurSC Cambuur-Leeuwarden 1-1 MilanA.C. Milan
ASU PoliACS ASU Politehnica Timişoara 1-1 CFR ClujFC CFR 1907 Cluj
Go AheadGo Ahead Eagles 1-1 ClermontClermont Foot 63
HibernianHibernian 0-1 Astra GiurgiuAFC Astra Giurgiu
Dunărea CălăraşiAFC Dunărea 2005 Călăraşi 5-1 BrechinBrechin City
HeartsHeart Of Midlothian 2-2 Diegem-SportKoninklijke Diegem Sport
TrapaniTrapani Calcio 1-1 BarcelonaF.C. Barcelona
ParmaParma 3-2 CataniaCatania
GroningenFC Groningen 3-0 Almere CityAlmere City FC
MéridaMérida 1-1 Patro EisdenK. Patro Eisden Maasmechelen

Qualifying round (2nd leg)

Home   Home
FeirenseClube Desportivo Feirense 2-0 CannesAS Cannes
Clube Desportivo Feirense won 3-1 on aggregate
MilanA.C. Milan 2-1 WycombeWycombe Wanderers
A.C. Milan won 3-1 on aggregate
Astra GiurgiuAFC Astra Giurgiu 3-0 Ascoli PicchioAscoli Picchio FC 1898
AFC Astra Giurgiu won 6-4 on aggregate
Real OviedoReal Oviedo 0-0 CottbusFC Energie Cottbus
1-1 on aggregate, Real Oviedo won on away goals
Juventus BucureştiCS Juventus Bucureşti 1-2 CórdobaCórdoba
Córdoba won 4-3 on aggregate
FrosinoneFrosinone 1-2 Vitória Sport ClubVitória Sport Club
Vitória Sport Club won 3-2 on aggregate
AlbinoLeffeU.C. AlbinoLeffe 2-1 Cercle BruggeCercle Brugge K.S.V.
U.C. AlbinoLeffe won 5-1 on aggregate
Dunfermline AthleticDunfermline Athletic 2-1 DeportivoDeportivo de La Coruña
Deportivo de La Coruña won 3-2 on aggregate
AntwerpRoyal Antwerp FC 0-0 BirminghamBirmingham City
Birmingham City won 2-1 on aggregate
EvertonEverton 0-1 BarcelonaF.C. Barcelona
F.C. Barcelona won 2-0 on aggregate
FürthSpVgg Greuther Fürth 0-1 PortoFutebol Clube do Porto
Futebol Clube do Porto won 2-1 on aggregate
Willem IIWillem II Tilburg 0-1 LilleLille OSC
Lille OSC won 1-0 on aggregate
WrexhamWrexham 1-0 Racing MechelenKRC Mechelen
Wrexham won 1-0 on aggregate
BrechinBrechin City 2-0 RostockFC Hansa Rostock
Brechin City won 4-0 on aggregate
Den BoschFC Den Bosch 4-2 TroyesES Troyes Aube Champagne
FC Den Bosch won 4-3 on aggregate
AirdrieoniansAirdrieonians 2-5 CarregadoAssociação Desportiva do Carregado
Associação Desportiva do Carregado won 6-2 on aggregate
Dinamo BucureştiSC Dinamo 1948 SA Bucureşti 0-4 ClermontClermont Foot 63
Clermont Foot 63 won 4-1 on aggregate
FC VasluiFC 2002 Vaslui 2-0 SC CambuurSC Cambuur-Leeuwarden
2-2 on aggregate, 2-2 after extra time, SC Cambuur-Leeuwarden won 4-2 on penalties
GenkKRC Genk 3-3 SpartaSparta Rotterdam
Sparta Rotterdam won 9-5 on aggregate
St. JohnstoneSt. Johnstone 0-2 AueFC Erzgebirge Aue
FC Erzgebirge Aue won 3-0 on aggregate

Qualifying round (1st leg)