Cup archive
Romanian cup - Season 30
Final
Team | Team | |
---|---|---|
Tîrgu MureşASA Tîrgu Mureş | 3-0 | PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti |
Semi finals
Team | Team | |
---|---|---|
Foresta SuceavaACS Foresta Suceava | 2-4 | Tîrgu MureşASA Tîrgu Mureş |
PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti | 1-0 | U ClujFC Universitatea Cluj |
Quarter finals
Home team | Away team | |
---|---|---|
AfumaţiCS Afumaţi | 2-2 | Foresta SuceavaACS Foresta Suceava |
Foresta SuceavaACS Foresta Suceava won 3-2 AETafter extra time | ||
MioveniCS Mioveni | 1-1 | PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti |
1-1 AETafter extra time, PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti won 4-2 on penalties | ||
FC VasluiFC 2002 Vaslui | 1-3 | Tîrgu MureşASA Tîrgu Mureş |
U ClujFC Universitatea Cluj | 1-1 | Gaz MetanCS Gaz Metan Mediaş |
U ClujFC Universitatea Cluj won 2-1 AETafter extra time |
Round 3
Home team | Away team | |
---|---|---|
BrăilaACS Dacia Unirea Brăila | 0-0 | PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti |
0-0 AETafter extra time, PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti won 4-2 on penalties | ||
Foresta SuceavaACS Foresta Suceava | 5-1 | ASU PoliACS ASU Politehnica Timişoara |
Bătrâna DoamnăACS UTA Bătrâna Doamnă | 1-1 | U ClujFC Universitatea Cluj |
1-1 AETafter extra time, U ClujFC Universitatea Cluj won 5-4 on penalties | ||
Rapid BucharestAS FC Rapid Bucureşti | 1-3 | Tîrgu MureşASA Tîrgu Mureş |
AfumaţiCS Afumaţi | 1-0 | ASU PoliACS Poli Timişoara |
Gaz MetanCS Gaz Metan Mediaş | 1-1 | Dunărea CălăraşiAFC Dunărea 2005 Călăraşi |
1-1 AETafter extra time, Gaz MetanCS Gaz Metan Mediaş won 3-2 on penalties | ||
MioveniCS Mioveni | 2-0 | Metalul ReșițaCSM Reșița |
FCSBFC Steaua București | 0-0 | FC VasluiFC 2002 Vaslui |
0-0 AETafter extra time, FC VasluiFC 2002 Vaslui won 4-2 on penalties |
Round 2
Home team | Away team | |
---|---|---|
ASU PoliACS ASU Politehnica Timişoara | 6-0 | SepsiACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe |
ASU PoliACS Poli Timişoara | 0-0 | PanduriiCS Pandurii Lignitul Târgu Jiu |
0-0 AETafter extra time, ASU PoliACS Poli Timişoara won 6-5 on penalties | ||
Bătrâna DoamnăACS UTA Bătrâna Doamnă | 1-0 | OradeaCS Luceafărul Oradea |
Astra GiurgiuAFC Astra Giurgiu | 0-1 | Rapid BucharestAS FC Rapid Bucureşti |
Dunărea CălăraşiAFC Dunărea 2005 Călăraşi | 4-0 | OlimpiaACS Olimpia 2010 Râmnicu Sărat |
AfumaţiCS Afumaţi | 1-0 | Academica ClinceniACS FC Academica Clinceni |
Olimpia Satu MareCS FC Olimpia 2010 Satu Mare | 1-2 | BrăilaACS Dacia Unirea Brăila |
Gaz MetanCS Gaz Metan Mediaş | 3-0 | RomanCSM Roman |
MioveniCS Mioveni | 2-1 | Poli IașiPolitehnica Iași |
PetrolistulCS Petrolistul Boldeşti | 3-0 | BotoşaniFC Botoşani |
CraiovaCS Universitatea Craiova | 0-3 | Foresta SuceavaACS Foresta Suceava |
Metalul ReșițaCSM Reșița | 5-0 | Chindia TârgovişteAFC Chindia Târgovişte |
FC VasluiFC 2002 Vaslui | 2-0 | Juventus BucureştiCS Juventus Bucureşti |
SportulFC Argeș Pitești | 1-3 | Tîrgu MureşASA Tîrgu Mureş |
U ClujFC Universitatea Cluj | 3-0 | VoluntariFC Voluntari |
Dinamo BucureştiSC Dinamo 1948 SA Bucureşti | 0-0 | FCSBFC Steaua București |
FCSBFC Steaua București won 1-0 AETafter extra time |
Round 1
Home team | Away team | |
---|---|---|
BrăilaACS Dacia Unirea Brăila | 1-0 | MetaloglobusFC Metaloglobus Bucureşti |
Academica ClinceniACS FC Academica Clinceni | 2-0 | BraşovSC FC Braşov SA |
Chindia TârgovişteAFC Chindia Târgovişte | 1-0 | ChiajnaCS Concordia Chiajna |
UnireaAFC Unirea 1924 Alba Iulia | 1-2 | SepsiACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe |
CsikszeredaAFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 0-1 | Poli IașiPolitehnica Iași |
Valea MăruluiCS Avântul Valea Mărului | 0-0 | FCSBFC Steaua București |
FCSBFC Steaua București won 2-1 AETafter extra time | ||
BaloteștiCS Balotești | 0-0 | BotoşaniFC Botoşani |
BotoşaniFC Botoşani won 2-1 AETafter extra time | ||
SebişCS Naţional Sebiş | 1-1 | Olimpia Satu MareCS FC Olimpia 2010 Satu Mare |
1-1 AETafter extra time, Olimpia Satu MareCS FC Olimpia 2010 Satu Mare won 3-2 on penalties | ||
CSMS IașiCSM Politehnica Iaşi | 1-4 | Gaz MetanCS Gaz Metan Mediaş |
Metalul ReșițaCSM Reșița | 2-1 | BistriţaACS FC Bistriţa |
ŞcolarCSM Şcolar Reşiţa | 0-0 | OradeaCS Luceafărul Oradea |
1-1 AETafter extra time, OradeaCS Luceafărul Oradea won 7-6 on penalties | ||
SportulFC Argeș Pitești | 7-0 | HermannstadtFC Hermannstadt |
CFR ClujFC CFR 1907 Cluj | 0-3 | ASU PoliACS Poli Timişoara |
RipensiaFC Ripensia Timişoara | 0-5 | RomanCSM Roman |
FarulFCV Farul Constanț | 0-0 | VoluntariFC Voluntari |
VoluntariFC Voluntari won 2-0 AETafter extra time | ||
BacăuSport Club Bacău | 0-1 | CraiovaCS Universitatea Craiova |